10.02.2017 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Policie se přestala zabývat jmenováním šéfky pozemkového úřadu

Policie se přestala zabývat trestním oznámením z loňského léta, které se týkalo jmenování ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatavy Maradové. Případ tzv. uložila, protože neshledala podezření, že by se stal trestný čin. Uvedl to šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

Podezřelým byl podle trestního oznámení státní tajemník Ministerstva zemědělství Jiří Bakalík, který údajně Maradovou vybral, ačkoli nesplnila zákonem stanovenou délku praxe. Lelek uvedl, že policie nezahájila úkony trestního řízení, ani nevedla prověřování věci, protože neshledala podezření pro spáchání trestného činu. "Státní zástupce postup policejního orgánu akceptoval, neshledal důvody k vydání pokynu k zahájení úkonů trestního řízení," doplnil Lelek.  Maradová policejní rozhodnutí nechtěla komentovat, protože se jí přímo trestní oznámení netýkalo. "Tento závěr vyšetřování jsem očekával, protože jsem si byl jist, že jsem zákon při jmenování paní Svatavy Maradové do čela Státního pozemkového úřadu neporušil. Ostatně potvrdilo to i dřívější jasné stanovisko mého nadřízeného, tedy náměstka pro státní službu Josefa Postráneckého, že jmenování bylo v souladu se služebním zákonem," řekl Bakalík. Ministr zemědělství Marian Jurečka už dříve řekl, že jmenování Maradové bylo v souladu se služebním zákonem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down