25.07.2002 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Policie v Olmě

Policisté obvinili tři představitele společnosti Milkagro, která je majoritním vlastníkem přední tuzemské mlékárny Olma, z trestného činu zneužívání informací v obchodním styku. Manažeři, mezi nimiž je i generální ředitel a předseda představenstva Olmy Jiří Gavenda, podle vyšetřovatelů vytáhli z Olmy na úkor zemědělců téměř 50 milionů korun.

Penězi poté spláceli úvěr za nákup akcií mlékárny. Podle vyšetřovatelů Milkagro od zemědělců vykupovalo mléko, které tato společnost dál prodávala Olmě. Za každý dodaný litr nad určitý sjednaný objem inkasovalo 30 haléřů. Milkagro navíc Olmě poskytlo speciální typ úvěru, který spočíval v tom, že se pozdržely platby. Na úrocích Milkagro inkasovalo miliony korun a zemědělci, kteří na platby nějakou dobu čekali, podle MfD neviděli z úroků ani korun. "Milkagro vstupovalo do obchodního řetězce pouze účetně, aniž by neslo riziko, ale bralo peníze. Za ně splácelo úvěr od Agrobanky, poskytnutý na nákup akcií Olmy. Z peněz Olmy tak spláceli úvěr za akcie Olmy," uvedl jeden z vyšetřovatelů. Představitelé Milkagra, kteří sedí i ve vedení Olmy, obvinění odmítli jako nesmyslná. "Vím z minula, že policie některé věci prověřovala, ale na nic nepřišla. Vše bylo odloženo," řekl jeden z obviněných manažerů Ivo Škrabal. Policejní vyšetřování podle MfD vyvolala společnost Goliard, která je menšinovým vlastníkem Olmy. Obviněným manažerům hrozí u soudu až 12 let vězení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down