Policie viní exředitele Szóráda za škodu 1,8 mld. Kč v Lesích ČR

Policie obvinila bývalého generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z podvodu v souvislosti se státním podnikem. Podle kriminalistů Szórád způsobil škodu zhruba 1,8 miliardy korun, hrozí mu dva až osm let vězení. O obvinění informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej, Szórád své stíhání potvrdil. Chce své kroky ve vedení firmy obhájit, uvedl.

Szórád napsal, že vyšetřovatel shledal jako zločin porušení povinnosti při správě cizího majetku postup podle vládního usnesení prezentovaný na tiskové konferenci v září 2017. Na té Szórád informoval, že Lesy ČR nabídnou kvůli kůrovcovým a jiným kalamitám těžařským firmám předčasné ukončení kontraktů dohodou. Obvinění Szórád odmítl. "Obhájím veškeré své kroky učiněné ve funkci generálního ředitele," uvedl.
V sídle Lesů ČR zasahovali policisté v dubnu 2019. Ministr zemědělství Miroslav Toman tehdy uvedl, že razie se týkala doby Szórádova působení v čele podniku. Szórád následně řekl médiím, že to, co mu policie klade za vinu, je absurdní. "Vývody, ke kterým vyšetřovatel došel, jsou z mého pohledu nesmyslné, nepochopitelné. Je mi trapné někomu obhajovat, že jsem chodil do práce pracovat, což tam vždycky nebývalo zvykem," řekl Szórád .
Případem se zabývá královéhradecká expozitura NCOZ a dozoruje jej Adam Borgula z pražského vrchního státního zastupitelství. Borgula sdělil, že stíhání bylo zahájeno 15. února.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down