Policie zadržela při kontrole skladu firmy Rohlik.cz osmdesát pět lidí

Cizinecká policie dnes zadržela při kontrole v pražském skladu firmy Rohlik.cz 85 lidí. Až na jednoho jsou podezřelí z toho, že jsou v České republice zaměstnáni v rozporu s právními předpisy. Jedna osoba čelí podezření, že má padělané doklady. Informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. E-shop dnes v poledne na facebooku zákazníkům vzkázal, že si kvůli přepadové kontrole není možné objednávat v Praze zboží. Firma tvrdí, že nemůže odbavit 300 objednávek.

K zásahu Hulan uvedl, že opakovaně prováděli kontrolu zaměstnanosti, což je běžná činnost cizinecké policie. Pro podezření z protiprávního zaměstnání skončilo na služebně 84 lidí, jejich národnost Hulan neuvedl. Zadržení mají podle Hulana u sebe vízum vydané pro jinou republiku než ČR a na základě toho nemohou být v ČR zaměstnáni. Osmdesátá pátá osoba byla zadržena pro podezření, že má padělané doklady, dodal. Policie zasahovala ve skladu firmy v Praze 6.

Firma Rohlik.cz na facebooku připouští, že státní úřady musejí konat svou práci. Státním zaměstnancům jsou v jejich práci vždy maximálně nápomocní. Tato kontrola není výjimkou. Na druhou stranu je pro ně frustrující, když zásahy státu je opakovaně zásadně ovlivňují i zákazníky, ačkoliv z kontrol různých úřadů vychází s čistým štítem, uvedla firma.

Cizinecká policie ve skladu Rohlíku nezasahovala poprvé. Podle dřívějších informací médií loni v červenci policisté odhalili při kontrole 24 zaměstnanců z Ukrajiny, kteří neměli povolení k zaměstnání. Podle tehdejšího vyjádření Rohlíku šlo o agenturní zaměstnance, které dodala agentura. Agentura poté vydala prohlášení, že dotyční zaměstnanci v Česku pracují legálně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down