26.01.2001 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Politika na Grüne Woche

Rozhovory o rozšíření Evropské unie a tzv. nemoc šílených krav patřily k hlavním tématům jednání, která v Berlíně vedl ministr zemědělství Jan Fencl. Setkal se například s protějšky nebo jejich náměstky z Irska, Německa, Slovenska, Ruska, Maďarska či Řecka. Představitelé států Evropské unie, ve kterých nemoc BSE vypukla, informovali o krocích, které proti nákaze podnikají.

Česká republika se podle Fencla snaží při vstupních jednáních do EU i přes některé problémy plnit legislativní požadavky. Usiluje také o minimalizaci možných přechodných období a je otázkou jednání s Evropskou komisí, zda české návrhy projdou. Ministr zemědělství sousední německé země Saska Steffen Flath při schůzce s Fenclem poukázal na zájem zemědělců o spolupráci s českou stranou, ale i na obavy, které mají z konkurence zejména po vstupu ČR a Polska do Unie.
Veletrh je kromě setkání agrárních představitelů tradičně koncipován především jako prodejní přehlídka potravinářských a lahůdkářských produktů a zaměřuje se více na spotřebitele než na uzavírání obchodních kontraktů. Na letošním 66. ročníku Grüne Woche se představilo 1750 vystavovatelů z 59 zemí, včetně České republiky. Jako hostitelka veletrhu se německá ministryně zemědělství Renate Künastová při prohlídce výstaviště krátce zastavila také v expozici organizované českým ministerstvem zemědělství. V té bylo letos zastoupeno 13 firem, z toho pět pivovarů s neodmyslitelnými výčepními stánky pro návštěvníky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down