Poloviční produkce cukru na Kubě

Produkce cukru na Kubě bude v letošní sezóně poloviční ve srovnání s očekáváním vlády. Uvedla to ve středu agentura EFE. Kubánská vláda pro sezónu 2021/2022 počítala s výrobou zhruba 900 000 tun cukru. Cíl se ale podařilo dosáhnout jen z 52 procent a produkce dosáhla 474 000 tun cukru. To je jeden z nejhorších výsledků za poslední století.

Podle kubánského státního podniku Azcuba jen tři z jeho 35 poboček dokázaly dosáhnout naplánovaných výsledků. Podle ředitele podniku Dionisa Péreza je nízká výroba výsledkem "objektivních problémů, které země má, a organizačních nedostatků". Podle něj odvětví pocítilo zpřísněné americké sankce, kvůli kterým bylo nutné omezit nákup náhradní součástek, údržbu strojů a dodávky pohonných hmot. Další problémy vidí v pracovní disciplíně či nízké technologické úrovni. Výrobu poškodila i havárie klíčového závodu na výrobu kyslíku a další stlačených plynů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down