14.08.2000 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Polsko zvýšilo kvóty na dovoz obilí

Polská vláda rozhodla o dalších bezcelních kvótách na dovoz obilí, tentokrát v objemu jeden milion tun, z toho 600 tisíc tun dovezou podnikatelské subjekty a 400 tisíc tun Polská agenturou zemědělského trhu. Podle mluvčí agentury Czechtrade Athiny Lérová se předpokládá, že z celkového objemu dovozu soukromými podniky bude zhruba 400 tisíc tun tvořit pšenice.

Cílem opatření polské vlády je stabilizovat ceny na domácím trhu. Nařízení bude platit do 15. listopadu, přičemž limit pro jednoho dovozce je 25 tisíc tun obilí beze cla.
Podle předsedy Svazu zemědělských družstev a společností Miroslava Jirovského umožní zmíněné opatření českým zemědělcům nastavit vyšší cenu za potravinářskou pšenici také v České republice, proto bezcelní kontingent schvaluje.
Za první pololetí letošního roku vyvezla ČR do Polska 171.888 tun obilí za 603 milionů korun, přičemž převládala pšenice a sourež s 88.759 tunami za 328 milionů Kč a ječmen s 37.967 tunami za 129 milionů Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down