08.12.2004 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Polsko zvyšuje vývoz mléčných výrobků do unie i celosvětově

Více než o polovinu letos vzroste polský vývoz mléčných výrobků do ostatních zemí Evropské unie. Dosáhne tak díky vyšší poptávce v západní Evropě a růstu cen asi 430 milionů eur, informoval viceprezident Polské asociace producentů mléka Waldemar Bros.

Polsko zvyšuje mléčný vývoz i z celosvětového hlediska. Podle odhadu Polského institutu pro ekonomiku zemědělství (IERiGZ) se tento vývoz v prvním pololetí zvýšil o 64 procent na 265,5 milionu eur. Údaj za celý rok institut odhaduje na 570 milionů eur.
Polští producenti mléka byli mezi prvními, kdo po květnovém vstupu do EU využil výhod členství v unii, tedy nižších cen po odstranění celních bariér. Mezi desítkou nových členů unie je Polsko největším producentem mléka. Jeho výroba v Polsku dosahuje ročně 11,5 miliardy litrů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down