14.09.2006 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomalé vyřizování plateb z evropských fondů bylo důvodem k odvolání ředitele SZIF Höcka

Ministryně zemědělství Milena Vicenová dnes zdůvodnila, proč vláda ve středu na její návrh odvolala z funkce ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Jana Höcka. Podnětem k tomuto rozhodnutí bylo pomalé vyřizování plateb z evropských fondů a špatná komunikace s ministerstvem zemědělství i zemědělci, uvedla ministryně.

Vicenová tvrdí, že v minulosti se několikrát opakovaně setkala s tím, že docházelo k prodlením při administraci finančních prostředků Evropské unie, zejména při platbách agroenviromentálních opatření. Časové prodlevy vznikaly i tehdy, když se žadatel o dotaci nebo podporu odvolával proti rozhodnutí, dodala. Podle Vicenové rovněž vázla komunikace mezi fondem a ministerstvem zemědělství a někdy mezi SZIF a zemědělci.
Jak řekla Vicenová, ministerstvo zemědělství vypíše na obsazení postu ředitele SZIF co nejrychleji výběrové řízení. Do jmenování nového ředitele bude Höcka zastupovat jeho náměstek Vladimír Eck. Höck stál v čele fondu od jeho založení v roce 2000. Předtím od roku 1998 šéfoval Státnímu fondu tržní regulace v zemědělství, z nějž intervenční fond vznikl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down