14.06.2012 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poprvé se konají Slavnosti sena

Zvýšit mezi dětmi povědomí a zájem o zemědělství mají soutěže v krmení krav, kosení trávy, balíkovém koulení i hledání skrýší v seně. Celodenní hry pro děti i dospělé Slavnosti sena připravila na tuto sobotu poprvé Farma Moulisových na Plzeňsku. Z balíků sena bude opičí dráha, téměř třímetrový hrad a další atrakce, řekl Pavel Moulis, který akci s MAS sv. Jana z Nepomuku a plzeňským sdružením DAC Hobit, zaměřeném na děti, organizuje.

Farma sedm let organizuje akce pro děti. "Učí se dojit krávu, stloukají máslo, poznávají obilí, mlátí ho cepem a dělají test z farmářského minima. Po exkurzi dostanou výuční list," uvedl. Na dlouhodobějších pobytech pečou chleba. Hobit tam pravidelně vozí děti na seno a prožijí víkend na farmě. V posledních dvou letech se akce pro děti hodně výrazně posilují. "Téměř každý květnový nebo červnový den přijede škola nebo školka na exkurzi. Letos čekáme včetně dvou příměstských táborů 1000 dětí, teď tu budeme mít tábor neslyšících dětí," uvedl Moulis. Na slavnostech si děti mohou upéct vlastní koláčky a vyrobit v dílničce ozdoby ze sena. "Bude se jezdit na koni a odpočívat v senném relaxačním koutku a děti se zapojí přímo do pohádky O Senné princezně, aby ji sennými koulemi vysvobodili ze zajetí," uvedl Moulis.
Rodinná farma chová 28 koní a má jezdecký oddíl pro děti. "Každý den tu je výuka jízdy a o víkendu běží tři školičky," uvedl Moulis. Krav s telaty, výhradně masného plemene Simmental, pobíhá po pastvinách stovka. Farma dodává maso 400 domácnostem na Plzeňsku, Rokycansku a v Praze. Dále chová ovce a kozy. Ze 105 hektarů jde většinou o pastviny, jen na pěti hektarech pěstuje obilí pro krávy a koně. Farma má 20 lůžek a stodolu k přespání; zaměstnává čtyři lidi.
Den ve znamení trávy, louky, sena a venkova začíná v sobotu v 10:00 a končí v 16:15 vyhlášením vítězů, dodal Moulis.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down