16.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poptávka po palivovém dříví výrazně vzrostla

Poptávka po palivovém dříví vzrostla proti loňsku o 30 procent a další nárůst společnost Uniles očekává i během letošního roku. Cena palivového dříví vzrostla již loni, v současné době je cena za metr krychlový meziročně o 300 korun vyšší. Uvedl to Pavel Heřmanský, mluvčí holdingu Agrofert, do kterého rumburská lesnická firma patří.

Nárůst poptávky je spojen podle mluvčího s výrazným zdražením energií, zejména plynu, a také v souvislosti s obavami z nedostatku plynu. "Cena palivového dříví vzrostla již v průběhu roku 2021. V současné době je cena navýšena o 300 korun za metr krychlový a aktuálně se mění podle vývoje cen dřeva u ostatních odběratelů," uvedl mluvčí. Větší poptávka je podle něj po palivu z listnatých stromů.

Do nárůstu cen se podle mluvčího promítl také výrazný pokles těžeb, a tím menší nabídka dřeva na trhu. Výrazně nižší než před dvěma lety je objem prací v souvislosti s kůrovcovou kalamitou. Zpracování kalamitního dřeva pokračuje jen v určitých oblastech. Uniles v současné době čeká větší nápor na objednávky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down