20.09.2004 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poptávka po prasatech roste, tvrdí Centroodbyt

Poptávka po jatečných prasatech trvale roste a pokračuje tlak na zvýšení výkupní ceny, informoval minulý čtvrtek předseda družstva Centroodbyt Jan Veleba. „Obchoduje se za ceny v rozmezí 48 až 48,50 koruny za kilogram jatečně upraveného těla za studena. Zpracovatelé, kteří dříve platili chovatelům nejméně a nyní nemají surovinu, nabízejí i 49 korun,“ uvedl.

U prasnic cena podle Veleby osciluje kolem 30 korun za kilogram v živém. Jak doplnil, vysoká cena jatečných prasat je i v sousedním Německu a Rakousku. „V obou zemích je shodně 1,63 eur za kilogram JUT v teplém, což je 51,40 koruny,“ upřesnil. Centroodbyt nyní doporučuje obchodovat za cenu 49 koruny za kilogram JUT za studena. „Je také třeba věnovat velkou pozornost vyjednávání cen krmných směsí, když ceny krmného obilí klesly oproti loňsku o čtvrtinu,“ zdůraznil Veleba.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down