Poptávka po sudovém pivu zřejmě vzroste

Přes celkovou stagnaci domácího trhu se sudovým pivem bude Budějovický Budvar nakupovat nové sudy KEG. V letošním roce totiž poptávka po sudovém pivu z Budějovického Budvaru vzrostla a v příštím roce očekává pivovar další zvýšení prodeje doma i v zahraničí. Celkem bude nakoupeno 2500 kusů nových sudů o objemu 20 litrů a 7500 kusů sudů o objemu 30 litrů. Investice dosáhne 21 milionů korun, sdělil PR manažer Budějovického Budvaru Petr Samec.

„Poptávka po našem sudovém pivu v letošním roce vzrostla, především díky exportu,“ řekl Petr Žáček, ekonomický ředitel Budějovického Budvaru. Velmi výrazný nárůst prodeje sudového ležáku Budweiser Budvar byl zaznamenán ve Velké Británii, kde letos dojde k meziročnímu navýšení prodeje točeného piva asi o 15 procent. Letos se tak ve Spojeném království prodá zhruba 27 000 hektolitrů točeného světlého a tmavého ležáku. Export sudového piva se výrazněji zvýšil i do Irska, Slovinska a některých dalších zemí.
V roce 2005 se sudové pivo podílelo na prodejích Budějovického Budvaru ze 46 procent, zbytek tvořily láhve, plechovky a tankové pivo. Celkové letošní investice Budějovického Budvaru přesáhnou 300 milionů korun. Investice letos směřovaly především do moderních a energeticky úsporných technologií, podpory prodeje v tuzemsku i v zahraničí a také z důvodu rostoucího prodeje do nákupu nových přepravek a KEG sudů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *