Pořadatelé Valtických vinných trhů vyhlásili šampiony soutěže

Šampiony letošních Valtických vinných trhů se staly mezi bílými víny Veltlínské zelené 2021 výběr z hroznů z Vinařství Volařík a mezi červenými víny Cabernet Sauvignon 2019 pozdní sběr barrique z Vinařství Nechory. Výsledky čtyřdenního hodnocení oznámili pořadatelé ve valtickém Centru excelence. Kompletní výsledky zveřejní spolu s předáním ocenění na zahájení trhů v pátek 5. května.

Odborná porota hodnotila 721 vzorků vín od 110 vinařů nejen z České republiky, Rakouska a Slovenska, ale také z Itálie, Španělska, Nového Zélandu, Chile, Austrálie, Argentiny či Jihoafrické republiky. Šampionem mezi zahraničními víny bylo vyhlášeno Zweigeltrebe/Merlot/Cabernet Sauvignon 2020 barrique z rakouského vinařství Neustifter.
Letošní ročník se co do počtu vzorků téměř vyrovnal loňskému rekordnímu roku, kdy vinaři přihlásili 730 vzorků, v roce 2021 to bylo 654 a o rok dříve 424 vzorků. Pro veřejnost je soutěž zajímavá zejména tím, že všechna hodnocená vína mohou lidé tři týdny po hodnocení sami ochutnat na vinných trzích.
"Proběhne zde také dražba archivních šampionů a výtěžek půjde na dětské kardiocentrum v Praze. Tím chceme zdůraznit, že vinaři a milovníci vína jsou skuteční srdcaři a také to, že víno je součástí naší kultury a zdravého životního stylu po staletí a nenecháme si to nikým vzít," uvedl za pořadatele trhů David Šťastný.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down