06.11.2006 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Portál Farmář v nové verzi

Dnes byla spuštěna nová verze internetového portálu pro zemědělce Farmář. Hlavní změnou oproti prvotní verzi, která se rozeběhla letos v květnu, je integrace portálu Farmáře s portálem platební agentury Státního zemědělského intervenčního fondu, což žadatelům o dotace umožní nahlížet do aktuálního stavu vyřízení jejich žádostí o dotace.

Naplňuje se tak původní záměr maximálně zjednodušit a urychlit komunikaci mezi úřadem a žadatelem.
Další službou nového portálu je veřejná mapa sledování výskytu škodlivých organismů. Hodnoty výskytu škůdců změřené v ranních hodinách jsou hned ten den přístupné na portálu. Zemědělci tak mohou pružně reagovat a rozhodovat o tom, zda a jaké ochranné prostředky proti škůdcům používat. Tato mapa nevyžaduje zvláštní přihlášení a je volně k dispozici jako služba veřejnosti.
Chovatelé skotu jistě uvítají možnost podívat se on-line na svou evidenci zvířat v daném okamžiku bez nutnosti žádat centrální evidenci o poskytnutí aktuálních údajů.
Naším cílem je dále zdokonalovat portál Farmáře, aby nejen přinášel uživatelům aktuální informace, ale aby prostřednictvím něho bylo možné podávat různé dokumenty, například žádosti o dotace, ověření původu vykupovaných vinných hroznů nebo prohlášení o zahájení, přerušení či ukončení výroby produktů. Možnosti podávat dokumenty v elektronické podobě opatřené digitálním podpisem se budou postupně rozšiřovat.
Portál Farmáře v současné době zaznamenává 5000 vstupů týdně. Předpokládáme, že nová verze bude ještě více navštěvovaná.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down