Posázavští výrobci a prodejci stojí o vzájemnou spolupráci

Nabídnout regionálním producentům a prodejcům prostor pro navázání vzájemných kontaktů bylo cílem setkání, které uspořádala poslední den v březnu v Benešově obecně prospěšná společnost Posázaví. Příležitost seznámit se a případně domluvit na budoucí spolupráci využilo třináct zájemců, uvedla Jaroslava Tůmová za tuto společnost.

„Setkání určitě splnilo svůj účel. Máme databázi regionálních podnikatelů a poskytovatelů služeb, kterou postupně rozšiřujeme. A na setkání přišlo několik výrobců, kteří s námi chtějí nově spolupracovat. Zajímají se o to, kudy se bude ubírat rozvoj regionu a rádi by se do něj sami zapojili,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví Bohunka Zemanová.

Účastníci setkání se shodli na tom, že stát málo podporuje regionální producenty. Třeba v Itálii dostanou firmy příspěvek na to, když se země původu výrobku objeví v jeho názvu na obalu, například v podobě Italské těstoviny, upozornil František Kalous ze společnosti Líšno, která se zabývá rybníkářstvím, lesnictvím a potravinářskou výrobou. Uvítal by větší podporu řemeslníků v krajích. Jejich výrobky jsou podle něj kvalitní, ale cenou většinou nedokážou konkurovat zboží ze supermarketu. Jeho slova potvrdil i Václav Vyvadil z Pivovaru Benešov: „Ať se v regionu prodá to, co se tu vyrobí,“ řekl. Je si ale vědom, že je to běh na dlouhou trať. Lidé totiž podle něj sice začínají vyhledávat kvalitu, nakonec ale dají přednost mnohdy méně kvalitnějšímu, ale levnějšímu zboží.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *