Posílejte žádosti o prokázání výměry kvůli dotacím za škody způsobené mrazy

Žádosti o potvrzení za účelem prokázání výměr pro potřeby žádosti o podporu v rámci dotačního programu Zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016 přijímá Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Oddělení trvalých kultur.

Potvrzení budou vystavována v období od 28. listopadu do 9. prosince 2016 pověřenými pracovníky Oddělení trvalých kultur. Žádosti je však třeba zaslat do středy 7. prosince 2016, aby bylo možné potvrzení do 9. prosince vystavit, upozorňuje Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský v tiskové zprávě. Potvrzení bude vydáváno na jednotlivé ovocné druhy v letech 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2016.

Žádosti o potvrzení je možné zasílat prostřednictvím e-mailu, doručit osobně, poštou nebo datovou schránkou. Z důvodu rychlejší administrace budou kopie potvrzení zaslány pěstitelům e-mailem, samotné potvrzení potom poštou nebo datovou schránkou.

Žádosti o dotace, které budou kompenzovat škody způsobené loňskými jarními mrazy na ovocných kulturách, administruje Státní zemědělský intervenční fond. Jak uvedla jeho mluvčí Vladimíra Nováková, bude za mrazy mezi pěstitele, kteří kvůli nim ztratili více než 50 procent obvyklých tržeb v porovnání s průměrem posledních tří let, rozděleno 133 milionů korun.*

(Poznámka: Bližší informace naleznete v části webu ÚKZÚZ - Trvalé kultury - Registrace - Registrace sadů: http://eagri.cz/public/web/file/506574/Dotace_mrazy_2016.pdf.)
 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down