08.09.2006 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posílení rozpočtu kapitoly zemědělství požadují i zemědělské odbory

Vedle ministerstva zemědělství požadují posílení rozpočtu pro kapitolu zemědělství také agrární komory a Odborovému svazu pracovníků zemědělství a výživy. Ministerstvo má zatím proti původně požadovaným 28 miliardám korun přiděleno 13,4 miliardy korun. Dalších 6,05 miliardy korun je pro něj vyčleněno ve všeobecné pokladní správě. Kabinet by se měl rozpočtem opět zabývat po 18. září. Do konce září by ho měl předložit Poslanecké sněmovně.

Pokud nebude dosud přidělený rozpočet posílen o sedm miliard korun, nevyhne se úřad řadě škrtů. Odboráři a MZe apelují na vládu, aby kapitolu zemědělství přehodnotila a posílila resort, který zajišťuje výrobu potravin.
Nová ministryně Milena Vicenová při uvedení do funkce uvedla, že její prioritou při tvorbě rozpočtu bude maximální dorovnání farmářských přímých plateb a dostatek peněz na spolufinancování evropských fondů. Podotkla ale, že úřad bude muset o další peníze tvrdě bojovat, protože stav státního rozpočtu není radostný.
Také agrární komora již dříve uvedla, že by při současném stavu zemědělského rozpočtu chyběla značná suma na farmářské dotace. Agrární organizace sdružené v komoře proto vyhlásily stav pohotovosti s tím, že budou tlačit na posílení kapitoly MZe.
Návrh státního rozpočtu, který projednala vláda Jiřího Paroubka, počítá pro příští rok se schodkem 88 miliard korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 24MB (4.8% of 500MB)