09.11.2006 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslanci schválili plošné přimíchávání biopaliv bez podpory

Poslanci při včerejším hlasování o novele zákona o spotřebních daních podpořili plošné přimíchávání biopaliv bez jakékoli podpory. Na biopaliva používaná ve směsi s fosilními palivy nebudou žádné daňové úlevy. Sněmovna současně odsouhlasila návrh poslance Martina Bursíka osvobodit čistá biopaliva od spotřební daně. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Vzhledem k tomu, že plošné přimíchávání biopaliv bude bez podpor, není nutné tento způsob jejich uplatnění konzultovat s Evropskou komisí. Česká republika bude ale muset žádat o schválení nulové spotřební daně na čistá biopaliva, dodala Králová. Sněmovna zároveň vládě uložila připravit víceletý program na podporu biopaliv a získat pro něj souhlas v Bruselu.
Podle mluvčí poslanci pověřili vládu, aby urychleně řešila otázky pěstování energetických plodin s důrazem na pomoc pěstitelům.
Poslanecká sněmovna současně s novelou zákona o spotřebních daních schválila změnu zákona o pohonných hmotách, která velmi pomůže zemědělcům, uvedla Králová. Rozhodnutí poslanců, že provozní sklady pohonných hmot v zemědělských podnicích nebudou muset splňovat stejné požadavky jako na komerční čerpací stanice, vítá také ministerstvo zemědělství. Pro pozměňovací návrh, který předložil předseda zemědělského výboru sněmovny Jiří Papež, hlasovalo 167 ze 172 přítomných poslanců, žádný nebyl proti. Již tedy nehrozí, že zemědělci, kteří skladují pohonné hmoty pouze pro vlastní potřebu, nebudou moci v této praxi pokračovat, sdělila mluvčí MZe.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down