Poslanecká sněmovna zřejmě zruší zákon o zemědělských skladních listech

Poslanecká sněmovna zřejmě na návrh vlády zruší zákon z roku 2000 o zemědělských skladních listech. Doporučil jí to její sněmovní zemědělský výbor. K návrhu nebyly žádné připomínky ani námitky a výbor přijal své doporučení hladce, sdělil zpravodaj výboru Martin Hájek (STAN). Vláda návrh na zrušení zákona zdůvodnila svým programovým prohlášením.

V něm mimo jiné píše, že zruší, co je v českém právu zbytečné nebo přestalo dávat smysl – povinnosti, razítka i samotné zákony. Kabinet uvádí, že zákon se ve větším rozměru uplatňoval pouze první tři roky své existence. O zrušení zákona by mohli poslanci hlasovat na schůzi, která začne v úterý 4. dubna.
Zákon o zemědělských skladních listech upravuje podmínky vydávání těchto listů ke zboží uloženému ve veřejných skladech. Zemědělský skladní list je podle tohoto zákona cenný papír, který představuje vlastnické a zástavní právo ke zboží uskladněnému ve veřejných skladech. List vystavoval provozovatel skladu proti přijetí příslušných plodin a držitelé mohli těmito listy ručit za bankovní úvěry. Mělo to zemědělcům pomoci snáze získávat úvěry.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down