22.11.2011 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslední letošní biotrhy

Poslední letošní trh selských biopotravin se uskuteční v Praze v Toulcově dvoře poslední listopadový čtvrtek. Jako tradičně budou k dispozici bioprodukty od českých zemědělců – od mléčných produktů, sezónní ovoce a zeleninu, maso až po delikatesy, jako jsou například džemy, salámy či paštiky. Chybět nebude ani pečivo, byť vše bude v omezeném sortimentu, vzhledem k stále relativně malému počtu ekozemědělců s vlastní produkcí. Někteří prodejci připravují také specielní vánoční balení některých produktů.

„Letošní sezóna končí a tak budou mít spotřebitelé poslední možnost, jak si koupit čerstvé produkty přímo od samotných hospodářů či výrobců biopotravin“, říká Lenka Bauerová z PRO-BIO LIGY.
Biotrhy se uskuteční přímo v areálu Střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy – Toulcova dvora. „Návštěvníci trhu budou mít kromě nakupování možnost navštívit farmu hospodářských zvířat, která se na Toulcově dvoře nachází nebo se projít přírodním areálem, kde lze najít různá společenstva – sad, louku, mokřad, pole, sad i pastviny a objevit tak kus přírody v centru města. Dětské návštěvníky určitě potěší králíci, kachny a slepice, kozy s kůzlátky, i koně nebo kráva s telátkem, podívat se mohou i na včelí úly“, zve Jan Chvátal z Toulcova dvora. Návštěvu trhu si můžete také zpestřit výtvarnými kroužky Mateřského klubu Mateřídouška, které jsou určeny pro děti od čtyř do sedmi let. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down