24.09.2004 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Post šéfa SVS po Holejšovském obsadí Malena, uvedl ministr zemědělství

Ústředního ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského odvolá z jeho funkce ve středu 29. září ministr zemědělství Jaroslav Palas. Důvodem jeho odvolání je nespokojenost s jeho dosavadní prací, uvedl ministr dne 23. září České televizi. Podle České televize Holejšovského nahradí současný ředitel jednoho z odborů SVS Milan Malena.

Palas řediteli veterinární správy vyčítá hlavně to, že bez vědomí ministerstva chtěl zrušit státní veterinární ústav v Brně. Následný audit přitom zjistil, že zařízení hospodaří s přebytkem, nikoli se ztrátou. Holejšovský si ale není dřívějšího vyjádření není pochybení vědom.
Palas vyčítá šéfovi SVS i to, že bez vědomí zřizovatele zrušil veterinární ústav v Brně a dal výpovědi 37 lidem. Holejšovský to odůvodnil tím, že důvodem návrhu na zrušení byla skutečnost, že ústav měl druhý rok po sobě v účetní uzávěrce zápornou bilanci. Podle pozdější kontroly finančního úřadu ale výsledek záporný nebyl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down