Postrádali ministra

Národní kvóta u mléka by se v tomto kvótovém roce měla podle náměstka ministra zemědělství Zdeňka Růžičky naplnit na úroveň, která se bude pohybovat kolem sta procent. „To nám vytváří dobrou pozici pro navýšení kvóty o restrukturalizační rezervu ve výši 56 milionů kilogramů, o jejíž přidělení na příští kvótový rok jsme v Bruselu požádali,“ řekl. Producenti mléka by si podle něho měli také neprodleně vyřídit převod kvóty přímého prodeje na dodávkovou.

Náměstek rovněž vyloučil, že by pokuty za překročení individuálních produkčních kvót hradil za chovatele stát. „Nepředpokládám, že by sankce byly pro zemědělce zničující,“ uvedl Růžička minulé pondělí na podzimním setkání zemědělských podnikatelů ve Skalském dvoře na Žďársku, které jejich sdružení letos uspořádalo už pojedenácté.
„Je to poprvé, kdy sem nepřijel ministr zemědělství,“ konstatoval prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, který byl do jara předsedou Českomoravského sdružení zemědělských podnikatelů. Do Skalského dvora nedorazil ani premiér Jiří Paroubek, který stejně jako ministr Jan Mládek účast původně přislíbil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *