11.10.2002 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravináři chtějí marketingovou agenturu

Marketingovou agenturu na zvýšení odbytu zemědělských a potravinářských výrobků chce založit Potravinářská komora ČR. Jak uvedl prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík, potravináři se zajímali o zkušenosti s podobnými agenturami v zahraničí, zejména v Rakousku a ve Finsku. Rakouská marketingová agentura bude mít 30. října spolu s Rakouskou potravinářskou federací prezentaci v Parlamentu ČR.

Zemědělci a hlavně potravináři odevzdávají do fondů těchto marketingových agentur malý poplatek z každého litru mléka, kilogramu masa či hektaru. Tyto prostředky jdou, jak Camplík uvedl, zčásti zpátky do odvětví, z něhož se generovaly, tedy například na obaci mléka a mléčných výrobků. Část je určena na obecnou propagaci potravin dané země. Například Rakousko se zaměřilo na dva státy EU - Německo o Francii. V prodejnách vybraných supermarketech a hypermarketech v těchto státech z prostředků marketingové agentury hradilo ochutnávací akce. Výsledkem bylo výrazné tu rakouskýžch potravin do uvedených zemí. Prostředky se do marketingové agentury odvádějí buď na základě zákona, jako je tomu právě v Rakousku, nebo na základě dobrovolnosti.
Jak Camplík uvedl, potravináři také uvažují o tom, že by vytvořili speciální značku, která by kromě kvality garantovala i původ potraviny. Například ve Finsku existuje značka, na níž je bílá labuť v modrém kroužku. POkud je tato značka na výrobku živočiného původu, znamená to, že při jeho produkci bylo ze 100 procent použity pouze finské suroviny. U výrobků rostlinného původu jde o nejméně 70 procent tuzemských surovin.
POdle náměstka minstra zemědělství pro ptravinářskou výrobu Rudolfa Jánského je třeba marketingově využít také skutečnost, že naše potraviny jsou bezpečné. "Všechny problémy ve zdravotné nezávadnosti potravin, vznikly za hranicemi našeho státu," vysvětlil.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down