09.08.2000 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravináři kritizují řetězce kvůli opožděným platbám

Příčinou toho, že potravináři leckdy nemohou platit zemědělcům za dodávky surovin do třiceti dnů, je podle Potravinářské komory fakt, že zpracovatelům platí obchodní řetězce často třeba až za 60 či 120 dní.

"A musíme si na to brát překlenovací úvěry. Rozhodně nechceme zemědělcům diktovat, že lhůty splatnosti vůči nim budeme mít delší. Ale je nutné brát v úvahu realitu, týkající se zmíněných obchodních řetězců. Naše námitka vůči státem požadovaným třiceti dnům je tedy hlavně důraznou připomínkou k celé diskusi. Navrhujeme, aby směrodatné byly smlouvy mezi prvovýrobcem a zpracovatelem, v nichž bude lhůta snesitelná pro obě strany domluvena - a když ji pak zpracovatelé nedodrží, nechť platí sankci," vysvětluje prezident komory Milan Teplý. Podle komory by v praxi taková lhůty mohla být třeba 65 až 70 dní, samozřejmě podle konkrétní situace.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down