16.09.2008 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravináři mají novou biosekci

Při Potravinářské komoře vznikla sekce pro biopotraviny. Komora tak chce podpořit růst výroby biopotravin u nás. Předsedou nové sekce byl zvolen Tom Václavík z marketingové agentury Green marketing. Informovala o tom tisková mluvčí komory Dana Večeřová.

Cílem nově vytvořené sekce je především sjednotit potřeby a požadavky českých výrobců biopotravin. Jejími hlavními úkoly má být pomoc s odstraňováním překážek při výrobě biopotravin, prosazování domácích produktů na trhu a podpora marketingu a budování důvěry k českým biopotravinám, uvádí komora.
Obliba biopotravin v ČR výrazně roste. Přesto stále 60 procent biopotravin prodávaných na tuzemském trhu pochází ze zahraničí. Tento vývoj vedl PK podle jejího tvrzení k založení sekce, která by se měla stát spojovacím článkem celého dodavatelského řetězce v oboru.
Mezi členy nového uskupení jsou největší čeští výrobci biopotravin, mimo jiné společnosti Amylon, Biopekárna Zemanka, Hamé, Mlékárna Valašské Meziříčí, Jizerské pekárny, Olma, TopBio a další.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down