30.05.2001 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravináři mapují stav svého odvětví

O práci na souhrnném podkladovém materiálu, který by měl charakterizovat stav potravinářského průmyslu, informoval dnes mimo jiné náměstek ministra zemědělství Rudolf Jánský valnou hromadu Potravinářské komory ČR.

Jak náměstek uvedl, materiál si objednal zemědělský výbor Poslanecké sněmovny. Jeho cílem je popsat pravdivě a kvalifikovaně současný stav průmyslu, a to ze dvou poloh. Za prvé v jakém stavu je ve vztahu k platným standardům Evropské unie v oblasti hygieny, veterinárně sanitárních opatření, bezpečnosti potravin, životního prostředí, tedy těch, které unie považuje za zásadní pro fungování podniků. Druhá část se zabývá tím, jak je na tom toto odvětví ekonomicky a strukturálně. Obě tyto části by měly vyústiti v kvantifikaci prostředků, které bude potřeba v předvstupním období do potravinářského průmyslu vložit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down