20.07.2000 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravináři na ministerstvu

Nově založená Potravinářská komora se dnes poprvé oficiálně představila na ministerstvu zemědělství, s ministrem Janem Fenclem se setkal prezident PK, ředitel a.s. Jihočeské mlékárny Milan Teplý. Šéf komory zdůraznil, že potravináři nehodlají jít do žádné konfrontace ani s prvovýrobou, ani s ministerstvem.

"Činnost komory se bude týkat především spolupráce a informačních toků; je totiž třeba přizpůsobit se slušnému chování podobných profesních organizací v zahraničí. Komora, která již nyní pokrývá 85 procent potravinářského průmyslu, vznikla z nespokojenosti výrobců potravin a nápojů, tedy i zpracovatelů zemědělské produkce, s jejich postavením v Agrární komoře. Chceme s ministerstvem spolupracovat, jde například o předávání informačních podkladů pro další rozhodování v oboru. Máme i návrhy na obsazení potravinářských odborníků do orgánů ministerstva zemědělství, včetně jednoho z náměstků ministra," uvedl Teplý. "Všeobecně se ví, že v této oblasti již situace na ministerstvu nemůže být horší," poznamenal také.
Podle Josefa Vrzáně z ministerstva zemědělství zatím při jednání s Fenclem prezident PK Teplý o tématu "potravinářského náměstka" nehovořil. "O tom řeč nebyla. Vyhověli jsme návrhům na to, aby potravináři měli své zástupce v poradních orgánech ministra, to se týká kolegia a komoditních rad. Rovněž vítáme, aby potravinářští odborníci připomínkami ovlivňovali tvorbu materiálů, které u nás k tomuto tématu vytváříme - to už ve skutečnosti finguje. Shodli jsme se zkrátka na tom, že MZe má pro jednání nyní již pět hlavních partnerů: vedle představitelů lesního a vodního hospodářství je to Asociace soukromého zemědělství, Agrární komora a nyní také Potravinářská komora," řekl Vrzáň.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down