Potravináři se vydávají do Běloruska

Dvacítka zástupců zejména českých zemědělských a potravinářských firem odlétá na třídenní podnikatelskou misi do Běloruska. Tamním partnerům chtějí nabídnout české potraviny, technologie pro obchodní řetězce i zařízení pro potravinářský průmysl. Informovala o tom Hospodářská komora.

"Šanci prosadit se na běloruském trhu nebo prohloubit už existující obchodní spolupráci mají české potraviny a nápoje, ale i technologie a stroje v potravinářském průmyslu," uvedl ředitel zahraničního odboru Hospodářské komory Jiří Hansl.
Podnikatelská mise se koná v rámci pracovní cesty náměstkyně ministra zemědělství Jaroslavy Beneš Špalkové, která se zúčastní pravidelného zasedání česko-běloruské pracovní skupiny pro otázky zemědělství.
Bělorusko bylo tradičním obchodním partnerem Československa, po jeho rozdělení zaujímá Česká republika postavení jednoho z nejvýznamnějších dovozců do země. Pro český export jsou podle komory perspektivní mimo jiné strojírenská technika, potraviny, dopravní prostředky a zařízení pro pivovary a sklárny.
České firmy vyvezly do Běloruska v roce 2013 zboží za 9,5 miliardy korun. Hodnota dovozu dosáhla 2,4 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down