Potravinářská firma Podravka-Lagris měla loni zisk 8,9 mil. Kč

Potravinářská společnost Podravka-Lagris z Dolní Lhoty u Luhačovic na Zlínsku v loňském roce utržila za prodej zboží, výrobků a služeb 788 milionů korun, o rok dříve to bylo 816 milionů korun. Vyplývá to ze zveřejněné výroční zprávy firmy. Firmě loni vzrostly tržby z prodeje zboží o deset milionů korun na téměř 336 milionů korun. Zisk před zdaněním loni činil 8,9 milionu korun, prakticky stejně jako v roce 2016.

Podravka-Lagris vyrábí, zpracovává a distribuuje potravinářské výrobky pod značkou Lagris, jako jsou rýže, luštěniny, produkty racionální výživy, sůl, bramborové produkty, směsi na přípravu moučníků a olejnatá semena. Pod značkou Podravka dodává v České republice také přísady do jídel, kořenicí směsi, ajvar, rajčatové produkty, bujóny, těstoviny a sterilovanou zeleninu.
Firma loni zavedla systém ochrany surovin pomocí dusíkové atmosféry. Zlikviduje tak v uskladněných obilovinách a luštěninách případné škůdce i jejich zárodky bez dříve využívaných pesticidů. Firma do vývoje a zavedení novinky investovala 25 milionů korun.
"Zahájili jsme také velký investiční cyklus, v němž je nejdůležitější položkou nová linka na balení rýže ve varných sáčcích," sdělil  předseda představenstva společnosti Marko Vitelj.
Společnost loni nakupovala hlavní suroviny převážně ze stejných zemí jako v minulosti, rýži zejména z Asie, luštěniny z Etiopie a Kanady. Kromě hotových výrobků firma obchoduje i s potravinářskými komoditami, jako je například mák modrý či hrách, které jsou primárně tuzemského původu.
Firma loni zaměstnávala 155 lidí. "S ohledem na nadále očekávaný růst české ekonomiky, a s tím související problém se získáváním pracovníků, letos investujeme do nových technologií a robotizace výrobních provozů. Tato strategie by měla pozitivně ovlivnit ziskovost a výši tržeb," uvedl Vitelj. Společnost Podravka - Lagris je od roku 2002 součástí mezinárodní potravinářské skupiny Podravka sídlící v Chorvatsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down