Potravinová banka Karlovarského kraje modernizuje centrální sklad

Potravinová banka Karlovarského kraje modernizuje svůj centrální sklad v Sokolově. Díky příspěvkům měst z kraje bude sklad nově vybaven regály, mrazákem, můstkovou váhou i dalším potřebným inventářem. Bude tak moci snáze nakládat s potravinami, které následně dostanou potřební, řekl ředitel potravinové banky Milan Hloušek.

"Cílem potravinové banky je získávat zdarma přebytky produkce zemědělského i potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny. K našim dalším aktivitám patří například shromažďování potravin při veřejných sbírkách v obchodních řetězcích a školách. Tyto potraviny pak dále bezplatně distribuujeme jiným sdružením bojujícím proti hladu," uvedl Hloušek. Jde podle něj o neziskové či charitativní organizace, které provozují například azylové domy, noclehárny nebo domovy pokojného stáří. Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v loňském roce dobročinné organizace - Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi. Už na podzim 2015 se tak potravinová banka mohla podílet například na Národní potravinové sbírce. V Karlovarském kraji se při ní podařilo nashromáždit 8,7 tuny jídla, což bylo téměř třikrát více než v roce 2014. "Výtěžek krajské sbírky putoval do centrálního skladu, načež jsme zahájili distribuci našim odběratelům. Nejvíce potravin jsme vydali v období Vánoc, kdy jsme zásobovali domy na půl cesty, nízkoprahová centra či domovy pro matky s dětmi v tísni," uvedl ředitel.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down