Potravinová banka téměř nemá zásoby, pomoc potřebuje víc lidí

Potravinová banka v Litoměřicích nemá téměř žádné zásoby. Chybějí jí zejména základní potraviny, tedy olej, mléko, cukr, mouka, ale také dětská výživa či dětské pleny. Potraviny dodávají organizaci hlavně obchodní řetězce, v poslední době jsou ale dodávky menší. Naopak lidí, kteří kvůli zdražování potřebují pomoc, přibývá. Potravinová banka proto dodávky okamžitě distribuuje mezi odběratele, kterými jsou neziskové organizace. Řekla to výkonná ředitelka spolku Andrea Marksová.

"V podstatě skoro nic nenaskladňujeme, protože jsou nám potravinové řetězce ochotné darovat jen minimum," uvedla Marksová. Organizaci se přitom s žádostí o potravinovou pomoc ozývají i jednotlivci, které potom spolek odkazuje například na Člověka v tísni. "Jedná se o běžné rodiny, jejíž členové jsou zaměstnaní a mají standardní příjem. I přesto nevychází s penězi na potraviny," popsala některé případy ředitelka.
V sobotu 12. listopadu organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru celonárodní potravinovou sbírku. Přispět do ní mohou lidé i nákupem on-line. Podle Marksové ale zřejmě v Ústeckém kraji lidé příliš nakupovat pro potřebné nebudou, protože sami bojují s výrazným zdražováním.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down