03.08.2004 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravinová banka v Litomyšli vytváří síť dárců i odběratelů

Vedle zavedené potravinové banky v Praze zahájila svoji činnost další asi před třemi měsíci v Litomyšli na Svitavsku. Tato nová potravinová banka prozatím buduje síť dárců potravin z řad obchodníků a výrobců i jejich odběratelů zastoupených neziskovými organizacemi především z východních Čech.

Banku v Litomyšli zřídilo občanské sdružení Naděje. Hodlá potravinami, které získá jako sponzorský dar, zásobovat azylové domy, zařízení pro důchodce a děti a rozdávat je nejchudším rodinám. Zájem má hlavně o trvanlivé potraviny nebo výrobky, který se blíží konec data spotřeby. Podle vedoucího potravinové banky Petra Macka, vyexpedovali zatím mouku, přesnídávky, nápoje, diaprodukty a cukrovinky. Macek věří, že později, až si výrobci i obchodníci na existenci organizace zvyknou, získají pro chudé především základní potraviny, například cukr, mouku a další.
Přestože první dodávky potravin banka již k lidem v nouzi vyexpedovala, navazování kontaktů s podnikateli jde pomalu. Nejsou totiž na podobné zařízení zvyklí, navíc vznikla řada neziskových organizací, které hledají pomoc přímo, poukázal Macek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down