Potravinové bance pro Pardubický kraj přibývá českých klientů

Potravinová banka pro Pardubický kraj nezásobuje tolik uprchlíků z Ukrajiny jako dříve, její zásoby však putují častěji k českým občanům. Uvedla to předsedkyně Potravinové banky Pardubice Blanka Vopařilová. Zboží má organizace zatím dostatek, na 22. dubna plánuje další potravinovou sbírku.

Zvýšením cen podle ní nejvíce trpí matky samoživitelky, ale i některé rodiny s více dětmi nebo starší lidé. "Pokud jsou dva důchodci, je to bez problémů, ale když pak zůstane jeden a musí platit sám nájem, je to horší," řekla Vopařilová. Potravinová banka neposkytuje své zásoby jednotlivcům, ale obcím a neziskovým organizacím, které provozují například azylové domy nebo nízkoprahová zařízení, kde je záruka, že se dostanou k opravdu potřebným. Podle Vopařilové odběratelských organizací stále přibývá. Kvůli růstu množství práce organizace zaměstnala dalšího řidiče na rozvoz zboží. Jako mezisklad od loňska využívá také objekt v místní části Pardubic-Dražkovicích. Potravinová banka Pardubice vznikla v roce 2015. Získává přebytky ze zemědělství, potravinářského průmyslu a neprodejné, ale poživatelné potraviny, které by se jinak zlikvidovaly. Kromě toho se do banky dostávají potraviny od prvovýrobců, zemědělců a různých dárců včetně každoročních potravinových sbírek. Na skladě má kromě trvanlivého jídla i sunar, pleny a dětské příkrmy pro rodiny s malými dětmi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down