Potravinové banky o víkendu pomohly stovkám Ukrajinců, zásoby se tenčí

Tuzemské potravinové banky podle své federace o víkendu pomohly stovkám uprchlíků z Ukrajiny. V některých regionech se ale začínají tenčit zásoby základních potravin. Česká federace potravinových bank (ČFPB) proto oslovila všechny své partnery i obchodní řetězce s prosbou o pomoc. Lidé mohou přispět potravinami ve skladech bank, poslat mohou také peníze. Sdělila to ředitelka ČFPB Veronika Láchová.

Do pomoci lidem z Ukrajiny je podle Láchové zapojeno všech 15 potravinových bank, spolupracují s regionálními krizovými štáby. Mnoho bank v sobotu a neděli požádalo o uvolnění nouzových zásob z centrálního skladu, dostanou je v příštích hodinách. ,,Nečekali jsme hned v první vlně příchod tolika lidí. Nejsou to desítky lidí, jak uvádějí oficiální zdroje, přijely jich stovky, možná už tisíce. Snažíme se všem pomoci alespoň v první chvíli. Celý víkend jsme v pohotovosti," řekla Láchová.

Lidé, kteří chtějí přispět potravinami nebo drogerií by se měli spojit se svou regionální potravinovou bankou. Seznam najdou na webu federace. Finanční pomoc mohou posílat na účet: 2801541770/2010.

On-line supermarket Košík.cz informuje podle svého výkonného ředitele Tomáše Jeřábka zákazníky o možnosti přispět do potravinové banky s každým nákupem. E-shop k vybraným produktům přidá ještě nejméně pětinu potravin. Penny Market nyní jedná o formě pomoci, řekl mluvčí firmy Tomáš Kubík. Společnost Tesco v neděli oznámila, že je připravena při nastávající uprchlické vlně v tuzemsku ve spolupráci s potravinovými bankami pomáhat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down