Potraviny oceněné značkou Klasa byly téměř bez vady

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni nezjistila žádné porušení bezpečnostních parametrů u potravin oceněných značkou Klasa a Regionální potravina. Obě ocenění uděluje ministerstvo zemědělství nejpoctivějším a nejkvalitnějším výrobkům. Inspektoři zkontrolovali 276 šarží. Pouze v pěti případech zjistili drobné nedostatky například ve značení a složení, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj bývají u ostatních potravin řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

Inspekce pravidelně už 14 let kontroluje potraviny označené národní značkou kvality Klasa. „Loni jsme odebrali celkem 200 šarží takto označených potravin. Nevyhovující parametr jsme zjistili u čtyř,“ uvedl Kopřiva. Přehled všech hodnocených šarží je k dispozici na webu Potraviny na pranýři v sekci tematických kontrol.

Inspektoři také hodnotili 76 šarží potravin oceněných značkou Regionální potravina. „Jediná byla vyhodnocena jako nevyhovující. Přehled všech hodnocených šarží je také k dispozici na webu Potraviny na pranýři,“ doplnil Kopřiva. Značka Klasa je prestižním oceněním pro nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky. Ministerstvo zemědělství ji uděluje od roku 2003. Logo Klasa na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při nákupu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *