Potraviny označené Klasa byly loni téměř bez závad

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) loni nezjistila žádné porušení bezpečnostních parametrů u potravin oceněných značkou Klasa a Regionální potravina. Obě ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství nejpoctivějším a nejkvalitnějším výrobkům. Inspektoři zkontrolovali 228 potravin. Pouze ve třech případech zjistili drobné nedostatky například ve značení. Uvedl to mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj bývají u ostatních potravin řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

Inspekce pravidelně už 15 let kontroluje potraviny označené národní značkou kvality Klasa. Loni inspektoři kontrolovali 173 tak označených potravin. Pouze dva výrobky nevyhověly v některém z hodnocených parametrů. Jednalo se o jakostní parametr chuť a značení, sdělil mluvčí.
Inspektoři také hodnotili 55 šarží potravin oceněných značkou Regionální potravina. Nevyhověl jediný vzorek, a to v parametru jakost.
Značka Klasa je prestižním oceněním pro nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky. Ministerstvo zemědělství ji uděluje od roku 2003. Logo Klasa na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při nákupu.
Značka Regionální potravina oceňuje nejlepší výrobky z každého kraje. Už osmým rokem ji také uděluje Ministerstvo zemědělství výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich nákupu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *