15.01.2007 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potraviny se značkou Klasa budou reprezentovat ČR na Grüne Woche

Potraviny oceněné národní značkou kvality Klasa budou od 19. do 28. ledna 2007 reprezentovat Českou republiku na potravinářském a zemědělském veletrhu Grüne Woche v Berlíně. Ve společné expozici Státního zemědělského intervenčního fondu a MZe se představí celkem 14 producentů kvalitních tuzemských potravin oceněných značkou Klasa. Agroweb o tom informoval mluvčí SZIF Vilém Frček.

Stánek o rozloze 117 m2 bude mít klasickou koncepci – po obvodu stánku budou rozmístěny vitríny a chladící pulty, ve kterých si lze prohlédnout oceněné výrobky. Mezi nimi návštěvníci najdou ochutnávkové pulty, kde bude možné potraviny se značkou Klasa ochutnat. Návštěvníci jistě ocení pestrou nabídku masných a mléčných výrobků a tradiční alkoholické nápoje.
Smyslem prezentace tuzemských potravinářů na tzv. „zeleném týdnu“ je představení jejich produkce německé veřejnosti a navázání cenných kontaktů s obchodníky a odběrateli převážně ze zemí střední Evropy. K tomu slouží vnitřní část stánku, která je upravena speciálně pro potřeby kontraktačních jednání. Díky programu na podporu kvalitních tuzemských potravin se mohou producenti přidat ke společné expozici, kterou zajišťuje SZIF. „Řada výrobců by si samostatný stánek na výstavách v zahraničí nemohla z finančních důvodů dovolit,“ řekla Jitka Rambousková pověřená řízením Odboru pro marketing SZIF.
Ve společném stánku SZIF a MZe budou producentům pro jejich dotazy k dispozici Ing. Hana Havlová z obchodně – ekonomického úseku ZÚ Berlín a vedoucí kanceláře Czech Trade Ing. Martina Konecká. Návštěvu expozice přislíbil také velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák. Producenti kvalitních tuzemských potravin mohou očekávat ve stánku reprezentujícím Českou republiku také oficiální návštěvu německého ministra zemědělství Horsta Seehofera.
Grüne Woche je mezinárodní výstava potravin, zemědělství a zahradnictví. Poprvé se konala již v roce 1926 a letos se v Berlíně potravinářská a zemědělská veřejnost sejde již po dvaasedmdesáté. Expozice jsou často laděny v národním či regionálním duchu. Jednotlivé státy zde prezentují vlastí kuchyni, tradiční nápoje ale i typická odvětví zemědělství.

Na výstavě se představí tito držitelé značky Klasa:
Procházka spol.s r.o., Protein Foods s.r.o., Bohušovická mlékárna, a.s., Včelpo spol. s r.o., Hamé, a.s., Madeta, a.s., Palírna u Zeleného stromu – Starorežná Prostějov, k.s., Choceňská mlékárna s.r.o., Jizerské pekárny spol. s r.o., Jaroměřická mlékárna a.s., Polabské mlékárny, a.s., Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o., Havlík Opal spol. s r.o. a Pekárny a cukrárny Náchod, a.s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down