05.03.2007 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pöttinger zaměstná ve Vodňanech do pěti letaž tisíc pracovníků

Rakouský výrobce zemědělské techniky Pöttinger zaměstná do pěti let ve své pobočce ve Vodňanech 1000 lidí. Informovala o tom dnešní jihočeská příloha Mladé fronty Dnes.

Firma u obchvatu města staví nové výrobní haly, kde se budou vyrábět díly pro farmářské stroje. Ještě letos má v první hale začít pracovat 150 lidí, píše dnešní.
"Letos bude na konci května hotová první hala, ihned začne stavba druhé, která skončí nejpozději příští rok v lednu. Zaměstnáme 120 až 150 lidí, nyní máme 60 zaměstnanců," řekla personalistka české pobočky Zuzana Karolová. Pak chystá firma stavbu dalších dvou hal a konečný počet zaměstnanců tak stoupne na tisícovku. "Hledat budeme hlavně konstruktéry s vysokoškolským vzděláním a lidi do lakovny, která vyroste ještě letos," dodala personalistka.
Rakouský výrobce zemědělských strojů chce z vodňanské pobočky udělat stejně velký závod, jako je jeho mateřská firma v zahraničí. Vyrábí žací stroje, senážní vozy, pluhy, rozmetací vozy, lisy či secí stroje. Najít přitom na Vodňansku 1000 pracovníků může být pro firmu podle deníku problém. V evidenci úřadu práce jich zdaleka není takové množství, vysokoškolských konstruktérů pak naprosté minimum.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down