Povltavské mlékárny vyplatí dividendu 48 korun hrubého na akcii

Povltavské mlékárny Sedlčany, které jsou výrobcem sýrů Hermelín a Lučina, vyplatí dividendu 48 Kč hrubého na akcii. Celkem vynaloží firma na dividendy 5,6 milionu korun, uvedl to na řádné valné hromadě místopředseda představenstva Jaroslav Štemberk.

Výrobce dosáhl v roce 2003 hospodářského výsledku před zdaněním 115 milionů korun, což je stejně jako v minulém roce. Zisk po zdanění činil 81,7 milionu Kč. Do sociálního fondu dá firma 1,6 milionu Kč, zákonný rezervní fond už naplnila. I po výplatě tantiém zůstane nerozděleno 74 milionů korun.
Povltavské mlékárny vloni utržily za vlastní výrobky a služby 1,040 miliardy proti 1,087 miliardy korun o rok dříve. Projevil se nižší nákup mléka a mírný pokles výroby. Firma tím chtěla zamezit přebytkům, jejichž prodej byl ztrátový, vysvětlil Štemberk.
Sedlčanští loni investovali 72 milionů Kč, zejména do výrobní technologie. Finanční prostředky směřovaly také do modernizace a rekonstrukce, aby firma splnila podmínky Evropské unie. Letos chce investovat 149 milionů korun, hlavně do rozšíření kapacity na výrobu sýrů. Očekává také mírné zvýšení zisku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *