09.06.2004 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povltavské mlékárny vyplatí dividendu 48 korun hrubého na akcii

Povltavské mlékárny Sedlčany, které jsou výrobcem sýrů Hermelín a Lučina, vyplatí dividendu 48 Kč hrubého na akcii. Celkem vynaloží firma na dividendy 5,6 milionu korun, uvedl to na řádné valné hromadě místopředseda představenstva Jaroslav Štemberk.

Výrobce dosáhl v roce 2003 hospodářského výsledku před zdaněním 115 milionů korun, což je stejně jako v minulém roce. Zisk po zdanění činil 81,7 milionu Kč. Do sociálního fondu dá firma 1,6 milionu Kč, zákonný rezervní fond už naplnila. I po výplatě tantiém zůstane nerozděleno 74 milionů korun.
Povltavské mlékárny vloni utržily za vlastní výrobky a služby 1,040 miliardy proti 1,087 miliardy korun o rok dříve. Projevil se nižší nákup mléka a mírný pokles výroby. Firma tím chtěla zamezit přebytkům, jejichž prodej byl ztrátový, vysvětlil Štemberk.
Sedlčanští loni investovali 72 milionů Kč, zejména do výrobní technologie. Finanční prostředky směřovaly také do modernizace a rekonstrukce, aby firma splnila podmínky Evropské unie. Letos chce investovat 149 milionů korun, hlavně do rozšíření kapacity na výrobu sýrů. Očekává také mírné zvýšení zisku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down