13.04.2018 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povodí Moravy potvrdilo spolupráci s policií

Povodí Moravy potvrdilo spolupráci s Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ). Práce na protipovodňových opatřeních v Olomouci pokračují podle plánu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Policie ve čtvrtek zasahovala na ředitelstvích Povodí Vltavy v Praze a Povodí Moravy v Brně, na olomoucké radnici a v jedné stavební firmě v Olomouci. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej Radiožurnálu bez dalších podrobností řekl, že vyšetřování souvisí se stavbou protipovodňových opatření. Vedení Povodí Vltavy a Moravy se k věci ve čtvrtek nevyjádřila.

Podle Chmelaře specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu požádali o součinnost i Povodí Moravy. "Povodí Moravy, s. p., s pracovníky centrály plně spolupracuje a poskytlo všechny požadované materiály a informace," uvedl Chmelař. Podle něj se v souvislosti s prací policie v médiích objevily spekulace o možném ovlivnění průběhu stavby další etapy protipovodňových opatření v Olomouci. "Můžeme potvrdit, že stavební práce, které byly zahájeny minulý týden, budou nadále pokračovat v dohodnutém rozsahu a podle odsouhlaseného harmonogramu," uvedl Chmelař. Stavba této části protipovodňových opatření u centra Olomouce má stát zhruba 750 milionů korun. Protipovodňová opatření po dokončení ochrání Olomouc před více než třísetletou povodní, zatímco nyní koryto řeky Moravy pojme padesátiletý příval vody. Celková investice je odhadována na 1,75 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down