01.12.2020 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povodí Odry bude letos opět prodávat vlastní ryby z Krnova

Státní podnik Povodí Odry bude letos opět prodávat ryby na vánoční stůl z vlastní produkce. K mání budou kromě kaprů také pstruzi a amuři. Ryby pocházejí z Petrova rybníka v Krnově na Bruntálsku, který loni podnik musel vypustit a vydezinfikovat. Mimořádná veterinární opatření byla účinná a letos se v rybníku žádný problém neobjevil. Uvedla to mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

"Po úspěšném výlovu Petrova rybníka, který se uskutečnil v polovině listopadu bez přítomnosti veřejnosti vzhledem k opatřením covid-19, můžeme zahájit prodej ryb na všech našich prodejnách. Celkem bylo sloveno 60 tun ryb," uvedl vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry Ivo Jedlička. Podnik má prodejny u vodního díla v Žermanicích na Frýdecko-Místecku, v Opavě a u Petrova rybníka. Předvánoční prodej tam začne 15. prosince a otevřeno bude do 23. prosince. Kapři budou stát 89 korun za kilogram, velcí duhoví pstruzi 150 korun za kilogram, běžní pstruzi 130 korun za kilo a amuři 99 korun za kilogram. Petrův rybník musel podnik loni vypustit a vydezinfikovat kvůli nákaze herpes virem. Zlikvidovat se tam tehdy muselo okolo 70 tun ryb. Nákaza není přenosná na člověka, pro populaci ryb je ale smrtelná. Vyčištěný rybník podnik znovu napustil letos v únoru a poté jej osadil rybami z vlastní produkce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down