Povodí Odry začalo napouštět rybník v Krnově vypuštěný při nákaze

Podnik Povodí Odry začal napouštět Petrův rybník v Krnově na Bruntálsku, který musel vypustit a vydezinfikovat kvůli nákaze herpes virem. Zlikvidovat se tam muselo okolo 70 tun ryb. Sdělila to mluvčí státního podniku Šárka Vlčková. Škoda činí sedm milionů korun.

Podnik do rybníka po naplnění vodou nasadí ryby z vlastní produkce. Půjde o násady kaprů, amurů, tolstolobiků, candátů a štik. "Rybník jsme nechali ladem celou zimu a nyní jsme připraveni opět vyčištěný a vydezinfikovaný rybník zarybnit naší rybí násadou. Věřím, že se virová nákaza na rybníku již neobjeví. Pro úspěšné zdolání nákazy jsme udělali maximum, což potvrdila i státní veterinární zpráva," uvedl vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry Ivo Jedlička.
Ryby žijící v soustavě rybníků v areálu Petrova rybníku napadla herpes viróza kapra koi loni v srpnu. Není přenosná na člověka, pro populaci ryb je ale smrtelná. Ohrožuje 80 až 100 procent chovaných ryb.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down