22.08.2002 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povodňové škody Lesů ČR mimo porostů zatím činí 250 mil. Kč

Lesy České republiky zatím předběžně vyčíslily povodňové škody na zhruba 250 miliónů korun, avšak tato čísla nezahrnují škody na lesních porostech. "Pod vodou je stále asi 1000 hektarů lesů a o škodách na porostech proto zatím hovořit moc dobře nelze," řekl výrobně technický ředitel František Morávek.

Nejvíce škod, za zhruba 170 miliónů korun, Lesy ČR mají na cestách. Na vodních tocích Lesy škody předběžně vyčíslily na 60 miliónů korun, na budovách na 20 miliónů korun. Největší škody hlásí písecký a teplický inspektorát, a to oba shodně asi 40 miliónů korun. Následuje českokrumlovský inspektorát se škodami do 35 miliónů korun. Škody na porostech budou zejména na Třeboňsku, kde lesy zalila voda z rybníků. "Pod vodou jsme zde celkem měli přibližně 2000 hektarů lesa," doplnil Morávek. Podmáčený les bude méně odolný proti větrům, odumírat navíc budou kořeny jednotlivých porostů. Lesy ČR předpokládají, že nejvíce škod zlikvidují již v příštím roce. Minimum prací by mohlo zbýt pro rok 2004. Ještě letos Lesy hodlají na cestách udělat práce za 40 miliónů korun, na tocích za asi 25 miliónů korun a na stavbách za pět miliónů korun

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down