Povolení nové výsadby révy v roce 2021

V letošním výjimečném prodloužení termínu podání žádosti o výsadbu požádalo 17 žadatelů. Těmto Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) povolil osázet celkem 17 hektarů nových vinic. Pro novou výsadbu vinic však i nadále zůstalo nevyčerpaných 41 hektarů. Infomuje o tom tisková zpráva ÚKZÚZ

Jak se ve zprávě uvádí, pro letošní rok byla kvóta určená pro novou výsadbu révy 180,7 hektaru. ÚKZÚZ přijal v zákonném termínu do 28. 2. 2021 žádosti od 153 žadatelů na celkovou výměru 139,8 hektaru.
S ohledem na stanovisko Ministerstva vnitra ČR prodloužil ÚKZÚZ termín přijímání žádostí o novou výsadbu révy až do 26. 4. 2021. V prodlouženém termínu požádalo o novou výsadbu révy 17 žadatelů na plochu 17,2 hektaru.
Vzhledem ke skutečnosti, že žadatelé mohou dle platné legislativy svoji žádost o povolení výsadby vzít zpět a této možnosti využili, činí k dnešnímu dni celková plocha povolených nových výsadeb 139,7 hektaru, 41 hektarů z povolené kvóty tak zůstalo stále nevyčerpáno.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down