Požadavky převýšily možnosti

Příjem žádostí do programu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Zemědělec, jehož prostřednictvím jsou dotovány úroky z investičních úvěrů na nákupy strojů, vybavení či technologií, byl pozastaven k 12. říjnu. Našemu týdeníku to potvrdil tajemník PGRLF Vladimír Suchý s tím, že počet žádostí významně převyšoval finanční možnosti na jejich uspokojení.

„Žádostí se sešlo víc než jindy,“ poznamenal s tím, že požadavky tak převyšují přes 120 milionů možnosti fondu. Svou roli podle něj hrají i informace o možném ukončení činnosti této organizace. Podle Suchého PGRLF bude jednat o možnosti zvýšení finančních prostředků.
Asociace soukromého zemědělství ČR považuje princip a mechanismus podpor na PGRLF za dlouhodobě nejlepší a nejefektivnější podpůrný systém pro sedláky. V tomto smyslu proto bude předseda ASZ ČR Josef Stehlík v nejbližší době jednat s ministrem zemědělství Petrem Bendlem o zajištění peněz na pokračování této podpory ještě pro tento rok. „Věříme, že ukončení tohoto titulu bude pouze dočasné a prostředky k dofinancování se podaří najít,“ uvedl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *