Požár poškodil seník v Semíně, škoda může přesáhnout deset milionů korun

Hasiči druhý den likvidují požár seníku v Semíně na Pardubicku. Do úterního večera se jim povedlo za pomoci tří nakladačů vyvozit 300 balíků sena mimo budovu, kde je dohašují. Dalších 300 balíků jim ještě zbývá vyvézt, uvedl Miroslav Polák z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Pokud bude nutné budovu zbourat, škoda přesáhne deset milionů korun.

"Působením vysokých teplot došlo k rozpraskání čelních stěn a jejich vyosení asi o pět až osm centimetrů. Práce na likvidaci požáru byly z důvodu bezpečnosti zasahujících hasičů zastaveny," uvedl Polák. V současnosti je možné pouze budovu zkrápět zvenku. Přes noc na objekt o rozměrech 50krát 20 metrů dohlížely čtyři jednotky, které znovu rozhořívající se ohniska hasily z vnější strany budovy. Dnes se má na místo události dostavit statik, aby posoudil stabilitu objektu. Podle jeho stanoviska bude stanoven další postup. Pokud rozhodne o demolici budovy, odhadovaná škoda dosáhne deseti milionů korun na objektu a 600 000 korun na uskladněném senu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down