04.08.2006 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Požáry už tolik nehrozí

Na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina a s přihlédnutím ke změněné hydrometeorologické předpovědi ČHMÚ zrušil hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil dnešním dnem na území kraje Vysočina mimořádná opatření zavedená kvůli období déletrvajícího nadměrného sucha. „Nařízení, kterým jsem před dvanácti dny (24. července 2006) zakázal spalování hořlavých látek na volném prostranství a rozdělávání ohňů ve volné přírodě jistě splnilo svůj účel, především ten preventivní.

Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli se díky vydatným srážkám a poklesu teplot riziko požárů ze sucha snížilo, není důvod i nadále prodlužovat opatření, která mají pro občany našeho kraje omezující charakter. I přesto spoluobčany vybízím k maximální opatrnosti při zacházení s otevřeným ohněm ve volné přírodě,“ řekl hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down