24.01.2002 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozemkový fond nabídne k prodeji 8900 pozemků

Pozemkový fond ČR (PF) nabídne ve čtvrtek 31. ledna k prodeji 8900 pozemků o výměře 8300 hektarů. "Zveřejněním nabídky podle zákona o prodeji státní zemědělské půdy zahájí fond další kolo privatizace pozemků," sdělil to dnes mluvčí PF Michal Bureš.

O pozemky se mohou do konce dubna ucházet oprávněné osoby, společníci obchodních společností, členové družstev a samostatně hospodařící rolníci, kteří provozují zemědělskou výrobu minimálně dva roky na pozemcích o rozloze nejméně deset hektarů. Zájemci mohou být také vlastníci minimálně deseti hektarů zemědělské půdy v katastrálním území, kde se pozemek prodává, či na územích přilehlých. Nájemci, jimž PF státní zemědělskou půdu pronajímá nejméně pět let, mají podle zákona přednostní právo na převod 50 procent výměry těchto pozemků. Nejvýše to však může být 300 hektarů. Seznam pozemků bude od data vyhlášení nabídky k dispozici na všech územních pracovištích PF, v denním tisku a na internetové adrese www.pfcr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down