08.03.2013 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozemkový úřad eviduje 35 výzev od církví

Kromě kompletní správy pozemkové agendy Státní pozemkový úřad vykonává od 1. 1. 2013 i roli povinné osoby v rámci majetkového vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi podle zákona č. 428/2012 Sb. Pro důslednou kontrolu splnění všech podmínek zákona bylo zřízeno zvláštní oddělení odboru řízení restitucí. Státní pozemkový úřad eviduje za všechny povinné osoby celkem 35 výzev oprávněných osob v rámci majetkového vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Uvedla to mluvčí Státního pozemkového úřadu Monika Machtová.

Zvláštní oddělení odboru řízení restitucí tvoří kvalifikovaní odborníci bývalých pozemkových úřadů, kteří mají bohaté zkušenosti s naplňováním zákona o půdě. Na jednotlivých krajských pozemkových úřadech a jejich odloučených pracovištích tuto agendu zajišťují proškolení zaměstnanci. Současně byl zprovozněn informační systém k evidenci výzev oprávněných osob, který má zajistit kontrolu, dodržování zákonu a řádný průběh řízení, upřesnila Machtová.
Státní pozemkový úřad k dnešnímu eviduje za všechny povinné osoby celkem 35 výzev oprávněných osob v rámci majetkového vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Z toho bylo Státnímu pozemkovému úřadu adresováno třináct výzev. Tyto výzvy se týkají pozemků, které se nacházejí v katastrálních územích hlavního města Prahy, kraje Vysočina, Středočeského, Plzeňského, Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého kraje. V současné době Státní pozemkový úřad prověřuje, zda výzvy podané SPÚ odpovídají zákonným požadavkům, doplnila mluvčí..

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down